Kategoria: ‘Ciekawostki’

Wakacje we Wrocławiu z dzieckiem Jeśli wybieramy się na wakacje z dzieckiem watro przemyśleć dokładnie miejsce naszego pobytu. Musi ono spełniać kilka zasadniczych kryteriów, aby okres wypoczynku można było zaliczyć do udanego. Po pierwsze dzieci są bardzo wymagającymi jednostkami i nie mogą się nudzić, jeśli nie mają nic ciekawego do robienia zaczynają być nieznośne. Na pewno właściwym miejscem na wycieczkę jest w tej sytuacji Wrocław. Miasto ma do zaoferowania coś dla ludzi w każdym wieku. Jeśli chodzi o najmłodszych mogą skorzystać z licznych parków wodnych gdzie w wodzie pod czujnym okiem ratownika wypoczną i pozbędą się nadmiaru energii. Kolejnym ciekawym pomysłem jest oceanarium to nowa idea, która ma już wielu zwolenników. W tym miejscu możemy przyjrzeć się dokładnie życiu podwodnych stworzeń. W zasadzie prawie z nimi obcujemy, ponieważ dzieli nas od nich tylko grubość szyby. Jeśli dzieci lubią sporty i bycie aktywnym na powietrzu w mieście znajduje się wiele parków linowych oraz wspinaczkowych tutaj na pewno nikt nie będzie się nudził. Wrocław jest dość starym miastem, ale może pochwalić się licznymi nowoczesnymi kompleksami wodnymi. Nie brakuje tutaj basenów, lodowisk czy miejsc do aktywnego wypoczynku. Jeśli zależy nam na wypoczynku połączonym z nauką watro wybrać się do tutejszego zoo. Miasto posiada wiele atrakcyjnych okazów zwierza, które zaciekawią na pewno nie jednego turystę. Wakacje z dzieckiem nie są na pewno łatwe jednak, kiedy je dobrze zorganizujemy wówczas mogą być bardzo atrakcyjnymi.

Klimat Wrocławia

Wrz 23

Klimat Wrocławia Klimat danego miejsca uzależnionym jest przede wszystkim od położenia geograficznego, jeśli chodzi o miasto Wrocław, leży w strefie klimatu umiarkowanego. Klimat miasta podlega również wpływom powietrza kontynentalnego oraz oceanicznego. Jeśli chodzi o dni pogodne najwięcej można ich odnotować w sezonie lato, aż po wczesną jesień, najsilniejsze podmuchy mają miejsce w styczniu. Klimat umiarkowany, w jakim znajduje się Wrocław skutkuje w upalne lato, które trwa tutaj aż 114 dni, jest to dużo w porównaniu z zimową porą, gdzie zimnych dni jest tylko 65. Bardzo ważnym elementem każdego klimatu są deszcze, to od nich wiele zależy, czyli życie roślin i ludzi. We Wrocławiu opady nie są zbyt duże. Najwięcej ich przypada na sezon letni, najmniej zaś w zimie. Częstym zjawiskiem, jakie ma tutaj miejsce są burze, występują średnio 25 razy w roku. Burze szybko się gromadzą i znikają, wówczas oczyszczone zostaje całe powietrze w mieście. Bardzo ciekawym zjawiskiem, jakie ma miejsce na terenie Wrocławia jest efekt podwyższenia temperatury powietrza. Dotyczy to przede wszystkim dużych miast. Efekt ten zamiennie nazywany jest też miejską wyspą ciepła, polega na podwyższeniu temperatury nawet o pięć stopni, jest to odczuwalne przede wszystkim nocą. Kolejnym ciekawym z zjawiskiem, na jakie watro zwrócić tutaj uwagę jest zjawisko fenopochodne, jest ono powiązane z bliskim położeniem Wrocławia z Sudetami. Zjawisko to jest zauważalne w porze zimowej, kiedy przy silnym wietrze dochodzi do podwyższenia temperatury o kilka stopni.

Bumper ball

Wrz 19

Bumper ball Piękna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu nic, więc dziwnego, że wielu z nas wybiera aktywny wypoczynek. Jeśli lubimy się ruszać i cenimy sporty zbiorowe na pewno ucieszy nas fakt, że powstała nowa zabawa zwana bumper ball, w którą można grać tylko we Wrocławiu. Jest to całkiem nowa inicjatywa młodych ludzi, którzy widząc podobny sport za granicą postanowili zaszczepić chęci do gry również u wrocławian. Kule te są odmianą kul sferycznych, z tą różnicą, że zawodnik nie wchodzi do nich cały. Na zewnątrz pozostają jedynie nogi. Dzięki takim kulom można bezpiecznie uprawiać wiele sportów i nie bać się o kontuzje. W tej sytuacji jedynym mobilnym punktem są nogi zawodnika. Początkowo zawodnicy tylko przemieszczali się w nowych kulach, dziś stworzono nową odmianę futbolu, jego zasady są banalne, czyli dwie drużyny rywalizują między sobą o zdobycie jak największej liczby bramek. Aby odebrać piłkę przeciwnikom zawodnicy musza się zderzać, przewracać, czyli wykonywać całkiem bezpieczne elementy. W taki sam sposób można w kulach grać w rugby, dla osób z zewnątrz gra taka jest bardzo śmieszna, jednak daje wiele zabawy i co ważne jest bezpieczna. Zabawa kulkami daje dużo satysfakcji i co ważne można je stosować na powietrzu, jak i w sali, ponieważ są bardzo wytrzymale. Kolejnym autem kul jest fakt, że ich montaż trwa tylko kilka minut. W tej wersji na powierzchni są tylko nogi, ale zabezpieczają je ochraniacze, przed wypadnięciem z kuli chroni nas zaś zestaw szelek.

Wrocław zimową porą Zazwyczaj termin naszego urlopu przypada na wiosnę lub lato, co jednak, kiedy wypoczynek ma trwać zimą? Musimy wybrać do niego odpowiednie miejsce. Zazwyczaj decydujemy się na góry, ale to nie jedyna dostępna opcja, w Polsce mieści się wiele terenów godnych uwagi, jednym z nich jest na pewno Wrocław. Miejsce to kusi pięknymi terenami zielonymi. Nawet porą zimową, mosty, pięknie prezentują się na tle miasta. Wrocław z racji swojego położenia jest ciepłym miastem, nawet zima nie trwa tutaj długo. Jeśli już mamy minusowe temperatury możemy zwiedzać liczne zabytki, lub uprawiać sporty zimowe. Na terenie wrocławian mieści się wiele lodowisk, można tutaj zadbać o swoją sylwetkę oraz po przebywać na świeżym powietrzu. Kolejna atrakcja, jaka czeka na nas we Wrocławiu jest budynek Sky tower, jest to najwyższa budowla znajdująca się we Wrocławiu, na 49 piętrze możemy w każdej porze roku oglądać panoramę tego pięknego miasta. Na uwagę zasługują też liczne muzea, których we Wrocławiu nie brakuje. Najczęściej jednak odwiedzanym punktem jest sam rynek, to serce tego miasta. Tutaj mieści się wiele zabytków pochodzących nawet ze średniowiecza. Wrocław jest ciekawą opcją o każdej porze roku, nawet zima daje nam wiele alternatyw, wystarczy tylko wszystko dobrze zaplanować. Wrocław kusi nie tylko zabytkami, ale samymi atrakcjami, znajdzie tutaj coś dla siebie turysta w każdym wieku. Miasto przewiduję też liczne atrakcje dla dzieci jak zoo, akwapark, czy park miniatur.