Kategoria: ‘Atrakcje’

Wzgórze partyzantów i belweder Wrocław jest ogromnym miastem, które kryje w sobie bardzo wiele ciekawych zabytków trzeba tylko planując tutaj wycieczkę dokładnie sprawdzić, co jest warte naszej uwagi. Jednym z takich miejsc jest nie wątpliwie wzgórze partyzantów i belweder. Dawniej w miejscu tym mieścił się bastion Sawkowy. Jego czas przypada na 1598 rok, bastion dawniej odgrywał bardzo ważną funkcję, ponieważ był czołowym punktem obrony miasta. Z czasem miejsce to przekształcono na ośrodek wypoczynkowo rozrywkowy. Ważnym punktem tego miejsca jest niewątpliwe sam belweder, imponująca budowla powstała w 1867 roku, zachwyca tutaj nie tylko cudowna kolumnada, ale i ciekawa fontanna, która stanowi ochłodę dla mieszkańców miasta w upalne dni. We Wrocławiu jest wiele miejsc godnych uwagi, posiadają one bogatą historie, wiele z nich jednak nie przetrwało próby czasu jak ma to miejsce w przypadku bastionu. Zamiast niego możemy cieszyć się pięknym budynkiem belwederu i miejscem do wypoczynku. Oprócz relaksu miejsce ma dodatkowe atrakcje, pod wzgórzem odbywają się liczne dyskoteki, spotkania plenerowe. Turysta może tutaj nie tylko zwiedzać, ale też i zjeść coś dobrego. Nie brakuje tutaj na pewno restauracji oraz pubów, a cale otoczenie jeszcze bardziej wzmaga wszelkie doznania wzrokowe i smakowe turysty. Jeśli zależy nam na chwili wytchnienia w miłym otoczeniu watro na pewno zajrzeć w to piękne miejsce, widok na prawdę zapiera dech w piersiach i robi wrażenie.

Rejs po Odrze

Wrz 30

Rejs po Odrze Wrocław posiada wiele ciekawych miejsc, które godne są uwagi. Jeśli panujemy tutaj wypad wakacyjny zorientujmy się dobrze w atrakcjach, jakie to miejsce nam proponuje. Owszem zabytki i ich zwiedzanie są ważne, ale często, jeśli wycieczka jest z dziećmi nie wystarczają. Maluchy potrzebują więcej emocji i zabawy. Wspaniałym pomysłem na rozrywkę w tym miejscu będzie na pewno rejs po Odrze. Pływając łódkami lub jachtami możemy zobaczyć Wrocław z całkiem innej perspektywy. Nie wątpliwą atrakcją będzie tutaj przepłyniecie przez śluzę oraz oglądanie perspektywy całego miasta z wody. Z miejsca tego możemy również oglądać ciekawe mosty, zabytki i historyczny Ostrów tumski. Wycieczka jachtem może być zorganizowana dla pojedynczych osób lub zorganizowana na większą skale, wówczas wycieczka opływa najważniejsze punkty miasta a przewodnik zazwyczaj opowiada zgromadzonym o zabytkach tego miejsca. Podróż statkiem to też alternatywą na romantyczną wycieczkę, na pokładzie jachtu możemy poczuć się wyjątkowo, zjeść posiłek czy skorzystać z nauki pływania. Zanim zdecydujemy się na rejs musimy wszystko dokładnie sprawdzić, czyli ile kosztuje bilet, jaką trasę wykonuje statek, czy jest na nim możliwość wzięcia posiłku i czy rejs jest rezerwowany. Co roku miliony turystów korzysta z takiej opcji, więc chętnych na rejsy nie brakuje. Wycieczka rejsowa to dobry pomysł na miłe spędzenie dnia, możemy odpoczywać a przy tym wygodnie zwiedzać cała okolice.

Ogród japoński we Wrocławiu Wrocław jest bardzo ciekawym i zaskakującym miastem, na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz licznych atrakcji i rozrywek miasto gwarantuje nam wspaniałe i niezapomniane widoki, wystarczy tylko udać się do ogrodu japońskiego. Zastanówmy się na początku, jakie założenia są takiego stylu w ogrodnictwie. Według teoretyków ogród ma stanowić jedność z człowiekiem, założenia te głosili głównie buddyści. Na początku sztuka ta była widoczna na przykładzie ogromnych ogrodów kamiennych, z czasem jednak bardzo ewoluowała. Ogrody japońskie były bardzo niezwykłe, zawdzięczają to przede wszystkim ciekawym roślinom z Japonii, wizytówką roślin z tego regionu jest bonsai są to krzewy, drzewa hodowane w specjalnych pojemnikach ograniczających ich wzrost. Drzewa tworzą piękne miniaturki, które cieszą każde oko. Jeśli chodzi o miasto Wrocław, jego historia z ogrodem japońskim rozpoczęła się w latach 1910-1912. Na początku ogród był ciekawostką na wystawie światowej, ale nawet po jej zakończeniu cieszył się dużym zainteresowaniem. Z czasem ogród postanowiono odbudować, pomysłodawcami tego planu był pewien hrabia, który to okazał się gorącym entuzjastom japońskich ogrodów, oraz ogrodnik japoński mistrz tej trudnej sztuki. Dziś ogród jest wspaniałymi miejscem do wypoczynku na łonie natury. Okazało się nawet, że istniej tutaj ponad dwadzieścia gatunków roślin spotykanych tylko w Japonii, oraz 28 które pochodzą z terenów Azji. Właściwa uprawa oraz warunki sprawiły, że w miejscu tym panuje ogromna różnorodność flory.

Park linowy zoolandia

Wrz 26

Park linowy zoolandia Wybierając miejsce na wypoczynek musimy brać pod uwagę kilka zasadniczych kwestii, jedną z ważniejszych jest wybór miejsca wypoczynkowego. Uwzględniamy tutaj odległość od domu oraz atrakcje, jakie możemy tutaj spotkać. Kiedy wakacje mają być z dziećmi wówczas skupmy się przede wszystkim na licznych atrakcjach tak, aby dzieci mogły pozbyć się nadmiaru energii, jaka je rozpiera. Wspaniałym miejscem dla maluchów jest park linowy, który mieści się we Wrocławiu. Park to ogromny teren zielony, w którym mieszczą się wszelkiego rodzaju tunele, mostki linowe. Mogą przebywać tutaj dzieci, które ukończyły trzy lata. Wszystkie elementy dopasowane są do wieku dzieci, więc są tutaj jak najbardziej bezpieczne. Co ciekawe konstrukcje te są nie banalne, większość mostków zawieszona jest w powietrzu, dzięki czemu są jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Jeśli malec zdecyduje się na wchodzenie na wysokość wówczas nie ma obawy o jego bezpieczeństwo, ponieważ pod linami znajduje się zabezpieczenie w postaci wytrzymałych siatek. Zoolandia jest bardzo dobrą inicjatywą miasta, która pozwoliła na czynny wypoczynek na świeżym powietrzu. W sezonie miliony dzieci korzystają z tego miejsca. Co ważne wszelkie elementy parku wykonane są z najwyższej, jakości surowców, może świadczyć o tym chociażby certyfikat kidzone, oznaczający bezpieczną strefę dla dzieci. Park linowy to wspaniała alternatywa na wakacje z dziećmi.